Kontakt

Kontakt

CSV Sydfyn ligger midt i byen, i Jernbanegade 10, tæt ved banegården og rutebilstationen.

Du kan komme i kontakt med os ved at kigge forbi, skrive til os, ringe, eller sende en e-mail:

CSV Sydfyn, Jernbanegade 10, 5700 Svendborg - Tlf.: 62 23 49 00.

E-mail: csvsydfyn@svendborg.dk

Vores kontorer og telefoner er åbne alle hverdage fra kl. 9.00 til kl. 14.00.

Du er meget velkommen til at kigge ind og få en snak med os om vores undervisning og andre tilbud. For at være sikker på, at der er nogen til at tage imod dig, er det bedst at ringe eller sende en e-mail i forvejen og fortælle, hvornår du kommer.

Har du brug for at komme i kontakt med en bestemt medarbejder, kan du finde e-mail-adresse og telefonnummer nedenfor.

Bestyrelsen
   
Karl Magnus Bidstrup
Bestyrelsesformand
Svendborg Kommune
Alternativet
E-mail:  karl.magnus.bidstrup@svendborg.dk
Karl Magnus Bidstrup
Andreas Rosenørn Arno
Elevrådsrepresentant
E-mail: koenigsegg.ap@gmail.com
Andreas Rosenørn Arno
Jan Ole Jakobsen
Langeland kommune
Venstre
E-mail: joja@langelandkommune.dk
Jan Ole Jakobsen
Mona Madsen
Ærø kommune
Venstre
​E-mail: mm-kb@aeroekommune.dk
Mona Madsen
Svend Erik Pedersen
DH (Danske Handicaporganisationer)
E-mail: svenneemilpedersen@youmail.dk
Svend Erik Pedersen

Martha Amstrup
Medarbejderrepræsentant
Tlf.: 62 23 49 00
E-mail: martha.amstrup@svendborg.dk

Martha Amstrup
Jane Damgaard Hansen
Medarbejderrepræsentant
Mobil: 30 17 45 61
E-mail: jane.damgaard.hansen@svendborg.dk
Jane Damgaard

 

 

 

Ledelse

Søren Bay Koch
Centerleder

Telefon: 62 23 49 17
mobil: 24 88 63 83
E-mail: soren.koch@svendborg.dk

Søren Bay Koch

Lene Skovgaard
Vicecenterleder

Mobil::30 17 47 15
E-mail: lene.skovgaard@svendborg.dk 

Mie Britt Petersen
Administrativ leder

Telefon: 62 23 49 03
Mobil: 51 55 32 95
E-mail: mie.petersen@svendborg.dk

Mie Petersen
   
Administration og service

Mie Britt Petersen
Administrativ leder

Telefon: 62 23 49 03
Mobil: 51 55 32 95
E-mail: mie.petersen@svendborg.dk

Mie Petersen

Stine Bendahl Jensen
Sekretær

Telefon: 62 23 49 00
E-mail:
stine.bendahl.jensen@svendborg.dk

Stine Bendahl Jensen

Sofie Bächler
Sekretær

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: sofie.bachler@svendborg.dk

Kristina Stillegård
Sekretær

Telefon: 62 23 49 02
E-mail: kristina.stillegard@svendborg.dk

Kristina Stillegård

Søren Hestbæk
EDB-servicemedarbejder

Telefon: 62 23 49 06
E-mail:
soren.hjerk.friis.hestbaek@svendborg.dk

Søren Hestbæk

Claus M. Lauersen
Servicemedarbejder, pedel

Telefon: 62 23 49 04
Mobil: 30 17 69 04
E-mail: claus.martin.lauersen@svendborg.dk

Claus Lauersen

Henrik Nyborg
Servicemedarbejder, pedel

Mobil: 30 17 44 97
E-mail: henrik.nyborg@svendborg.dk

Henrik Nyborg

Princewill Opara
Rengøringsassistent

Telefon 62 23 49 00
E-mail: princewill.opara@svendborg.dk

Princewill

 

Ungdomsuddanelse - STU

Luuise Steinrud
Vejleder/Lærer

Telefon: 62 23 49 09
Mobil: 30 17 47 32
E-mail: luuise.kristine.steinrud@svendborg.dk

Luuise Steinrud
Line Kjærulff
Vejleder/Lærer

Telefon: 62 23 49 12
Mobil: 30 17 45 53
E-mail: line.iversen@svendborg.dk

Line Kjærulff
Bent Damgaard 
Job- og erhvervskonsulent

Telefon: 30 17 45 58
E-mail: bent.damgaard.nielsen@svendborg.dk

Bent Damgaard

Martha Amstrup
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: martha.amstrup@svendborg.dk

Martha Amstrup

Signe Bang
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
Email: signe.bang@svendborg.dk

Signe Damkjær Bang

Michael Struve
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: michael.kerketerp.struve@svendborg.dk 

Michael Struve

Viki Debora Didriksen
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: viki.didriksen@svendborg.dk

Viki Debora Didriksen

Henrik Jensen
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: henrik.jensen@svendborg.dk

Henrik Jensen

Rie Stawitzki
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: rie.stawitzki@svendborg.dk

Rie Stawitzki

Susanne Søndergaard
Socialædagog

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 47 30
E-mail: susanne.brond@svendborg.dk

Susanne Søndergaard

Henrik Bo Hansen
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 69 27
E-mail: henrik.bo.hansen@svendborg.dk

Henrik Bo Hansen

Gitte Foged
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: gitte.foged@svendborg.dk

Gitte Foged

Jon Bjarnason
Lærer

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: jon.bjarnason@svendborg.dk

Jon Bjarnason

Mette Høffner
Lærer

Telefon. 62 23 49 00
E-mail: mette.hoffner@svendborg.dk

Mette Høffner

Nina Jensen
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: n.jensen@svendborg.dk 

Nina Jensen
Marlene Petersen
Pædagogisk Assistent
Telefon: 62 23 49 00
marlene.petersen@svendborg.dk
 
Marlene Petersen
Bente Hjort 
SOSU-hjælper

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: bente.hjort@svendborg.dk

Bente Hjort

 

Voksenspecialundervisning - VSU

Joan Borst
Konsulent, lærer/vejleder

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 45 59
E-mail: joan.borst@svendborg.dk

Joan Borst

Jane Damgaard Hansen
Overlærer/vejleder

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 45 61
E-mail: jane.damgaard.hansen@svendborg.dk

Jane Damgaard

Ole Vind
Overlærer/Vejleder

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 48 06
E-mail: ole.vind@svendborg.dk

Ole Vind

Berit Johnsen
Lærer/vejleder

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 45 57
E-mail: berit.johnsen@svendborg.dk

Berit Johnsen
Dorthe Hinke
Lærer

Telefon. 62 23 49 00
E-mail: dorthe.hinke@svendborg.dk

Dorthe Hinke

 

Bykollegiet

CSV Sydfyn har to kollegier i Svendborg som bo-tilbud til eleverne på den 3-årige ungdomsuddannelse.

Et kollegieteam støtter og vejleder de unge kollegianere med at få hverdagen til at fungere, så de kan få erfaring med at klare sig selv:
 

Lene Skovgaard 
Vicecenterleder

Telefon: 30 17 47 15
E-mail: lene.skovgaard@svendborg.dk

Lene skovgaard

Maria Skøtt Rasmussen
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 30 17 69 31
E-mail: maria.skott@svendborg.dk

Maria Skøtt

Karina Christiansen
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 30 17 47 11
E-mail: k.christiansen@svendborg.dk

Karina Christiansen

Helle Lampe Hansen
Støtteperson/socialpædagog 

Telefon: 30 17 48 08
E-mail: helle.lampe.hansen@svendborg.dk

Helle Lampe

Mette Skovgaard Jørgensen
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 51 64 15 36
E-mail: mette.skovgaard.jorgensen@svendborg.dk 

Hayrettin Ari
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 30 17 28 46
E-mail: hayrettin.ari@svendborg.dk

Ari

Gitte Roshave
Pædagogmedhjælper

Telefon: 30 17 47 22 
E-mail: gitte.roshave@svendborg.dk

Gitte Roshave

Thomas Lærche 
Støtteperson/socialpædagog
 

Telefon: 30 17 44 95
E-mail: thomas.laerche@svendborg.dk

Thomas Lærche

Cathrine Olsen 
Støtteperson/socialpædagog
 

Telefon: 30 17 47 13
E-mail: cathrine.olsen@svendorg.dk

Cathrine Olsen
Café Tryk

Tina Marie Bruus
Ernæringsassistent

Telefon: 62 23 49 28
Mobil: 30 17 45 60
E-mail: tina.bruus@svendborg.dk

Tina Marie
Lasse Martin Lorentzen 
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 28

E-mail: lasse.lorentzen@svendborg.dk

Cafemedarbejdere:

 
Cecilie Pedersen
Henriette Boustrup
Henriette Rasmussen
Joakim Møller
Karina Larsen
Lars Kristian Nielsen
Malene Heineth
Peter Lundgreen Jensen
Thanh Thien Trang Nguyen
Tina Ellekær Mikkelsen
   

 

Klubtilbud

Bente Hjort
SOSU-hjælper

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: bente.hjort@svendborg.dk

Bente Hjort
Nina Jensen
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: n.jensen@svendborg.dk

Nina Jensen
Susanne Søndergaard 
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: susanne.soendergaard@svendborg.dk

Susanne Søndergaard

Michael Struve
Socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: michael.kerketerp.struve@svendborg.dk

Michael Kirkenterp
Marlene Petersen 
Pædagogisk assistent 

Telefon: 26 20 88 83
E-mail: marlene.petersen@svendborg.dk 

Marlene Petersen